MasterBrace ürün sistemi nasıl çalışıyor?

MasterBrace, yapısal elemanlara ilave stabilite sağlayan lif takviyeli polimer kompozitlere dayalı yenilikçi bir onarım  ve güçlendirme sistemidir. Taşıyıcı elemanların yük taşıma kapasitesinin ve dayanımlarının arttırılmasında kullanılabilir. MasterBrace aynı zamanda köprü yenilemesinde ve inşasında kullanılan özel yapısal yapıştırıcı markamızın da bir parçasıdır.

MasterBrace güçlendirme sistemini emsalsiz bir çözüm kılan şey nedir?

MasterBrace sistemi, BASF Master Builders Solutions uzmanları tarafından sağlanan tam bir sistem desteğiyle birlikte sunulmaktadır. Konusunda uzman mühendis ve teknik destek kadromuz sayesinde  MasterBrace FRP kompozit güçlendirme sistemi başarılı bir uygulamanın yanı sıra spesifikasyon ve tasarım desteği, uygulayıcı eğitimi ve saha içi test hizmetlerini de kapsar.

MasterBrace, güçlendirmenin gerektiği her yerde destek sağlamak üzere kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır:

  • Beton ve yığma yapılardaki yük taşıma kapasitesini arttırmak,
  • Beton yapıların bozulma nedeniyle azalan kapasitelerini arttırmak,
  • Tasarım veya inşaat hatalarını düzeltmek,
  • Yapının kullanım  amacının değişmesi
  • Sismik güçlendirme

 

MasterBrace - Betonarme yapıların güçlendirme çözümleri

 

MasterEmaco onarım sistemi nasıl çalışır?

BASF'nin Master Builder Solutions markası altındaki MasterEmaco ürün sistemi, zor çevre koşulları, klor iyonları ve değişen hava şartlarından dolayı hasar gören veya bozulan beton yüzeyler için kapsamlı çözümler sunar.

MasterEmaco astarları, çimento esaslı ve reçine esaslı tamir ve yüzey düzeltme harçları, bozulan betonun yerini alıp, başlangıçtaki dayanım, yapısal bütünlük ve estetiği tekrar kuran, tam donanımlı bir sistem yaklaşımını oluşturur.

MasterEmaco  onarım sistemini özgün bir çözüm yapan şey nedir?

Islak ya da kuru püskürtülerek ,mala veya elle uygulanmak üzere formüle edilmiş MasterEmaco üstün performanslı ürünleri, betonun uzun vadeli dayanıklılık ve yük taşıma kapasitesini eski haline getirir. Hızlı trafiğe açmak için erken priz alarak, betonun mukavetine uyum sağlar, estetik görünümü düzeltir ve yapının yaşam döngüsünü uzatır.

MasterEmaco BASF'deki Master Builders Solutions tarafından temin edilen tam donanımlı destek sistemiyle gelir.

Bozulmanın altında yatan nedeni teşhis ederek, uzmanlarımız, yapınızın daha fazla hasar almasını önleyen ve uzun süreli koruma sağlayan en uygun tamir stratejisini geliştirir.

Astarlar

Su veya reçine esaslı astarlar, tamir harçları için temiz ve homojen bir yüzey sağlayıp, donatıların uzun süreli korunması için korozyon inhibitörleri içerirler.

Yapısal Onarımlar

Hızlı priz alan tamir harçları, bozulan yapıların bütünlüğünü tekrar kazanmalarını sağlar.

Yapısal Olmayan Onarımlar

Çimento esaslı tamir harçları yapısal olmayan beton elemanlarını eski haline getirir.

Makyaj Amaçlı Onarımlar

Özgün betonun renk ve dokusuna uyum sağlayarak kusursuz, pürüzsüz ve homojen bir bitiş sağlar.

MasterEmaco - Beton onarımı için çözümler

 

MasterInject - Beton enjeksiyonu için çözümler

 

MasterProtect ürünleri nasıl çalışır?

Betonun korunması, yapının sağlamlığı ve hasarlı yüzeylerin eski görünümü ve tasarımının yerine getirebilmesi açısından önemlidir. MasterProtect ürün sistemi, yapılara uzun vadeli koruma ve dayanıklılık sağlar.

MasterProtect ürün sistemini özgün yapan nedir?

MasterProtect  yüksek performanslı su itici, elastomerik ve yüksek dayanımlı anti karbonasyon ve kimyasallara dayanıklı kaplamaları içeren, zorlu hava şartlarına, çevresel kirleticilere ve aşındırıcı etkilere karşı koruma sağlayan elemanlardan oluşan bir ürün yelpazesini içerir.

Portföy aynı zamanda, galvanic anodlar ve yüzeye uygulanan korozyon engelleyiciler gibi özel korozyon inhibitörlerini içeren, betona nüfüz ederek, donatıları korozyona karşı koruyan inhibitörler  içerir.

MasterProtect sistemi en uygun maliyetli çözümü sunar.

BASF'deki uzmanlarımız kendilerini size, doğru bilgi vermeye ve koruma veya restorasyon problemlerinizde en uygun maliyetli çözümü sunmaya adamışlardır. Başlangıçta karbondioksit, sülfat ve klor iyonlarının girişine karşı tedbir alınırsa, yapınızın değeri ve hizmet süresi uzayıp, daha fazla hasar ve bozulmanın önüne geçer.

Anti-karbonasyon kaplamaları

Karbondioksit, klor ve suya karşı betonarme yapılarda ve donatılarda gelişmiş uzun süreli koruma sağlar.

Kimyasallara dayanıklı kaplamalar

Kimyasal etkilere maruz kalan betonarme yapılarda geçirimsiz, dayanıklı bir koruma sağlar.

Hidrofobik Emprenye Ürünleri

Normal veya yüksek kaliteli betonlar için geliştirilmiş özel ürünlerdir. Bu ürünler su itici görevi görüp, yapıyı koruyarak, su buharının geçişine izin verirken, su girişini engelleyip yıllar boyunca korur.

Katodik Koruma

Betonun donatıları için önde gelen korozyon koruması sağlar.

MasterProtect - Beton koruma için çözümler